MENU
 
Certifikáty
Reklama
Zajímavé články
Rady nejen pro seniory
http://www.helpnet.cz
 
Pečujete o starší osobu a nevíte si rady?
www.pecujici.cz

 
Zajímavé odkazy

Poskytované služby

Domov důchodců Pohoda - Domov pro seniory


Popis zařízení

Celková kapacita DDP je 71 uživatelů na trvalý pobyt a  5 míst určených na Odlehčovací službu. Uživatelé bydlí v 35 jednolůžkových pokojích, 19 dvojlůžkových pokojích a 1 trojlůžkovém pokoji. Pro Odlehčovací službu jsou určeny 1 trojlůžkový pokoj a 1 dvoulůžkový pokoj oba vedle sesterny.
Většina pokojů je situována k jižní straně a je vybavena základním nábytkem, tj. skříněmi, nástěnnou poličkou, lůžky s polštářem a prošívanou dekou (vhodné i pro alergické osoby), nočními stolky, stoly a židlemi. V pokojích je mimo stropní svítidlo k dispozici stolní lampička. Místnosti jsou též vybaveny komunikačním systémem, pomocí kterého je možné navázat telefonický kontakt se sloužícím personálem. Na každém pokoji je bezbariérová koupelna se sprchovým koutem a WC. Vybaveny jsou zrcadlem, poličkou a nouzovou signalizací.
Na severní straně budovy C je situováno provozní zázemí a společné prostory – kuchyňka a denní místnost na každém podlaží, které slouží k odpočinku, různým kulturním, společenským a zájmovým činnostem. Součástí vybavení těchto prostor je barevný televizor, radiomagnetofon a malá knihovnička.
V letním období je možné využívat terasu v 1. patře budovy C a zahradu vybavenou zpevněnými chodníčky, lavičkami a altánkem.
V 1. patře budovy A jsou umístěny kanceláře sociálních pracovnic, pokladna ZSST a kancelář ředitele ZSST. V 2. patře se nachází společenská místnost a aktivizační dílna..Stravování
 
DDP odebírá stravu od Krajské nemocnice Liberec a.s., což umožňuje podávání také všech druhů diet. Jsou podávána 3 hlavní jídla s možností přiobjednání 2 svačin. Uživatelé, kteří nemají dietní stravu si mohou vybrat oběd z nabídky 2 jídel. Uživatelé se stravují ve společné jídelně v přízemí budovy B, nebo v malých jídelnách  v přízemí a 1. patře (i oodlehčovací služba) budovy C a na pokojích. Zde je strava podávána z tabletů (tablet je tepelně izolační obal pro jídlo již připravené na talířích). Kuchyňky na jednotlivých podlažích domů C i A jsou plně k dispozici uživatelům  DDP a jsou vybaveny chladničkou, mikrovlnnou troubou a rychlovarnou konvicí.
 

Ošetřovatelská péče

Nepřetržitá ošetřovatelská péče v DDP je poskytována zdravotními sestrami.
Do DDP dochází praktická lékařka MUDr. Dana Drbohlavová a MUDr. Michaela Kilevníková. Pravidelně vyhrazené hodiny pro potřeby uživatelů jsou 1. a 3. středu v měsíci 14.00 - 16.00 hod. a 2. a 4. středu v měsíci  8.00 - 10.00 hod. V případě odlehčovací služby návštěvu ošetřujícího praktického lékaře zajišťuje rodina po dohodě s DDP.
Léky předepsané lékařem jsou hrazeny stejným způsobem jako v domácnosti. Případné doplatky léků si uživatelé hradí z vlastních prostředků.
V případě potřeby a dle možností lze v DDP provádět jednoduchou rehabilitaci. V ostatních případech je využívána na základě doporučení lékaře rehabilitace v nemocnici.


 

Bydlení

Služby, které jsou zahrnuty v částce za bydlení: zajištění dodávky tepla, teplé i studené vody, elektrické energie, praní prádla, úklid a další technické zajištění provozu DDP.

 


Další služby

Sociální pracovnice pomáhá uživatelům domova pro seniory a domova se zvláštním režimem s vyřizováním úředních záležitostí uživatelů ve vztahu k úřadům, notářství, soudu, peněžním ústavům a dalším institucím. U všech služeb (i odlehčovací služby) také zajišťuje úschovu cenných věcí a finančních hotovostí na tzv. depozita. V DDP, v budově B, je možné využívat k nákupu a posezení kavárnu, která je otevřena každý den.
Do DDP také dochází 1x týdně kadeřnice a 1x týdně  pedikérka. Objednávky jsou přijímány na recepci.
Zájemci o služby DDP, ale i ostatní občané mohou využívat nabídky půjčovny pomůcek – k dispozici jsou např. polohovací lůžka včetně matrací a hrazdy, antidekubitní matrace, invalidní vozíky, chodítka, toaletní židle, sedačky do sprchy a další. Půjčení je možné sjednat s technikem Zdravotně sociálních služeb Turnov, v době 6.00 – 14.30 hod., tel. č.:481 320 070, linka 112, mobil: 777 767 873. Schůzku je možné sjednat i mimo tuto dobu.


 

Osobní vybavení uživatelů

Pro uložení osobních věcí jsou v DDP omezené možnosti, proto je třeba jejich výběr dobře promyslet. Oblečení je nutné mít již při nástupu označené značkou, kterou každému novému uživateli sdělí sociální pracovnice. Označení je potřebné proto, aby v prádelně bylo možné prádlo správně roztřídit a předat uživateli a nedocházelo zbytečně k záměně. Uvedené neplatí, pokud uživatel nepere v DDP.
Kromě oblečení a osobních věcí je vhodné, aby si noví uživatelé s sebou vzali i drobné vybavení, které jim pomůže vytvořit nový domov (květiny, obrazy, hodiny ...).


 

Pobyt mimo domov

Pobyt mimo DDP je možný kdykoliv. V případě pobytu mimo DDP je při vyúčtování vrácen přeplatek na úhradě (odhlášená strava). Odhlášení stravy je nutno oznámit alespoň dva dny předem službu konající zdrvotní sestře. V případě celodenního odhlášení stravy je též vrácen přeplatek na úhradě za péči, ale pouze v případě pobytu u rodiny. Po dobu hospitalizace přeplatek na úhradě za péči nevzniká.


 

Návštěvy

Doba návštěv v DDP není omezena. Pokud se návštěva zdrží po 20. hodině, je toto nutné oznámit službu konajícímu personálu.
Potřebují-li návštěvy zajistit přespání, je možno se domluvit se sociální pracovnicí. Ubytování je zajištěno v prostorách Terénní pečovatelské služby.