MENU
 
Certifikáty
Reklama
Zajímavé články
Rady nejen pro seniory
http://www.helpnet.cz
 
Pečujete o starší osobu a nevíte si rady?
www.pecujici.cz

 
Zajímavé odkazy

O NÁS

Klub aktivních seniorů


     Klub aktivních seniorů (KAS) nově volně navazuje na Klub důchodců, jehož činnost byla ukončena v červnu 2014. Sídlo se nachází v budově pečovatelské služby úseku Žižkova, přízemí domu "D", Žižkova 2047, Turnov. V klubu aktivních seniorů Vás přivítá nová vedoucí  paní Marie Sejkorová, která několik let pracovala jako pečovatelka na úseku Žižkova a má tak s prací se seniory bohaté zkušenosti. Senioři z Penzionu jí dobře znají také z práce dobrovolnice. Žije v Jablonci nad Nisou, ale k Turnovu má velmi pozitivní vztah.

     V klubu se budeme scházet každý čtvrtek od 12.00 do 16.00 hodin. Jedná se o otevřený klub, docházka do klubu je volná, bez závazků, registrace, členských příspěvků apod. Můžete se jen scházet a popovídat si nebo se zapojit do připraveného programu. Střídat se bude pravidelná činnost např. hudební kavárna, besedy s promítáním, křeslo pro hosta, s činností příležitostnou jako jsou krátké výlety, herní odpoledne, cvičení, tvořivé dílny, opékání špekáčků apod.

     Pro zájemce z řad seniorů je přepravena bohatá nabídka programů např. přednášky s lékařskou tématikou, přírodovědné promítání cestopisů, hudební kavárna, ve spolupráci s městskou knihovnou "křeslo pro hosta", taneční odpoledne, prezentace kosmetiky, floristiky, mykologická a jiné podle zájmu pro muže i pro ženy. Krátké výlety do okolí ( Turnov, Jablonec nad Nisou, Liberec ...), návštěva divadel, výtvarné tvořivé dílny - batikování, dekorování triček ..., trénování paměti, deskové hry, cvičení se seniory pod vedením  zdravotní sestry ( i v sedě, 5 Tibeťanů ), sbírání nejoblíbenějších receptů ( tajných i ověřených, krajové speciality, studená kuchyně ... ), vytvoření "klubové kuchařky", opékání špekáčků  další podle Vašich přání a zájmů.

     Je něco, čím se můžete pochlubit, co umíte a myslíte si, že by to zvládli i ostatní, že by se jim to mohlo líbit, bavit je to ? Rádi nabídneme prostor šikovným z Vás, kteří se budou chtít podělit o svoje dovednosti a naučit je ostatní ( ruční práce, pěstování nebo aranžování květin, vaření ... ). Možná byste se chtěli něco nového naučit nebo si něco vyzkoušet a nevíte, jak to zařídit nebo kam se obrátit ? Řekněte nám o tom, budeme se snažit Vám Vaše přání splnit. Nikdy není pozdě začít s novým koníčkem. Jestli jste sami doma a chybí Vám společenost vrstevníků, hlavně pro Vás je klub určený. Pokud nebudete chtít, nemusíte se zapojovat do žádných aktivit, můžete se jenom dívat, poslouchat nebo si při kávě nebo čaji popovídat se sousedem.

Těšíme se na Vás.