MENU
 
Certifikáty
Reklama
Zajímavé články
Výživa seniorů
Výživa má v každém věku určitá specifika. Nejinak je tomu u seniorů. Nutriční potřeby seniorů se liší od potřeb osob v produktivním věku v několika oblastech.......
Zdroj: www.fzv.cz
 
Rady nejen pro seniory
http://www.helpnet.cz
 
Pečujete o starší osobu a nevíte si rady?
www.pecujici.cz

Příspěvek na péči
http://portal.mpsv.cz/soc/ssl/prispevek
 
Zajímavé odkazy

Popis zařízení

Terénní pečovatelská služba - úsek Výšinka


Zařízení patří do Terénní pečovatelské služby, které poskytuje sociální služby v  prostorách zařízení , ale i v domácnostech uživatelů mimo zařízení.

 


Zařízení je situováno v panelovém domě na sídlišti Výšinka, uvedeno do provozu v roce 1988, má sedm pater, jeden hlavní vchod a garáž.


Počet bytů: 93 bytů, z toho je 64 jednogarsoniér a 29 dvougarsoniér s maximální kapacitou 122 obyvatel. V každém bytě je kuchyňská linka, skříň na potraviny a skříň na drobné věci. Dále je v bytě přípojka antény a zásuvka telefonu. Byty jsou vybaveny hygienickým zařízením (WC a sprcha), komorou a každý byt je s balkónem. K příslušenství bytu patří zvonek a poštovní schránka u hlavního vchodu. Další dovybavení bytu záleží na samotném obyvateli.


Technické zázemí a částečně i vedlejší místnosti pro personál jsou umístěny v suterénu domu, v prvním patře se nachází kancelář vedoucí a sklad čistících a dezinfekčních prostředků.


V suterénu jsou veškerá zařízení k zajištění potřebné péče ( prádelna,sušárna, bezbariérová koupelna, dílna údržbáře, jídelna, výdejna stravy a denní místnost pečovatelek). Dále se tu nachází privátní ordinace, kadeřnice a pedikérka – služby zajišťují externí pracovnice.
 


 


V dalších patrech jsou umístěny společenské místnosti, které slouží pro klubové činnosti obyvatel domu:
V 0. patře je pobočka Městské knihovny Turnov.
Ve 2. patře je privátní psychologická ordinace pro klienty i veřejnost.
Ve 3. patře je ergoterapeutická dílna.
V 5. patře je čtení a rozjímání nad biblí, umístěna televize a video.
V 7. patře je tělocvična.


V domě se nacházejí dva výtahy – nosnost 250 kg a 500 kg a dále dvě postraní schodiště.


Vytápění ( centrální) zajišťuje Městská teplárenská Turnov.


Odpad je likvidován Technickými službami města Turnov, které zajišťují kontejnery na tříděný odpad a každý obyvatel provádí třídění odpadu ve svém bytě. Obyvatel hradí roční poplatek za odpad na odboru životního prostředí MÚ Turnov.