MENU
 
Certifikáty
Reklama
Zajímavé články
Rady nejen pro seniory
http://www.helpnet.cz
 
Pečujete o starší osobu a nevíte si rady?
www.pecujici.cz

 
Zajímavé odkazy

Popis zařízení

Terénní pečovatelská služba - úsek Výšinka


Zařízení patří do Terénní pečovatelské služby, které poskytuje sociální služby v  prostorách zařízení, ale i v domácnostech uživatelů mimo zařízení.

Dům je majetkem Města Turnov, do provozu uveden v roce 1988. V domě je situováno celkem 93 bytů s vlastním sociálním zařízením, z toho 29 dvoupokojových a 64 jednopokojových. Z toho jsou 3 byty krizové, sloužící osobám v těžkých životních situacích. V každém bytě je instalována kuchyňská linka se dřezem a skříňkou na potraviny. Dále se v bytě nachází přípojka společné antény TV, dle vlastního uvážení na další příjem možno zakoupit set-top-box nebo novější TV a zásuvka telefonu. K příslušenství bytu patří zvonek a poštovní schránka u hlavního vchodu, dále přísluší ke každému bytu balkón a komora. Další vybavení bytu záleží na samotném obyvateli. V každém bytě je umístěn elektroměr a vodoměr. Jednou ročně probíhá vyúčtování za teplo a vodu.
 

Technické zázemí a částečně i vedlejší místnosti pro personál jsou umístěny v suterénu domu. Pro uživatele je k dispozici prádelna, jídelna, která slouží i jako středeční kavárna, centrální koupelna s možností asistence pro uživatele, kteří potřebují pomoc při osobní hygieně, tělocvična a společenská místnost. Dále se tu nachází místnost domovníka a údržbáře.


 


 


Do domu dochází jednou měsíčně praktická lékařka, dále zde nabízejí své služby privátní kadeřnice a pedikérka. Každý čtvrtek je zde otevřena pobočka Městské knihovny, jak pro uživatele, tak i pro veřejnost s možností využití internetu. V blízkosti DPS je autobusová zastávka.


V domě se nacházejí dva výtahy - nosnost 250 kg a 500 kg a dále dvě postranní schodiště. Vytápění (centrální) zajišťuje Městská teplárenská Turnov.


Odpad je likvidován technickými službami města Turnova, které zajišťují kontejnery na tříděný odpad a každý obyvatel provádí třídění odpadu ve svém bytě. Obyvatel hradí roční poplatek za odpad na Odboru životního prostředí MÚ.