MENU
 
Certifikáty
Reklama
Zajímavé články
Rady nejen pro seniory
http://www.helpnet.cz
 
Pečujete o starší osobu a nevíte si rady?
www.pecujici.cz

 
Zajímavé odkazy

Popis zařízení

Terénní pečovatelská služba - úsek Žižkova


Úsek TPS v Žižkově ulici sídlí v suterénu 4 bytových domů města Turnova, (bývalý Penzion pro důchodce- název zůstává) nazvaných A, B, C a D ( Žižkova ul. 2030,2031,2032 a 2047).Domy jsou umístěné v městské zástavbě, vedle hotelové školy, naproti Rývovým sadům. V každém domě jsou 2 výtahy.  Vedle domů je autobusová linka, kterou se pohodlně obyvatelé dostanou do města i zpět. Domy A a B mají 3 poschodí, v každém je 8 bytů, z toho 2 byty 1+1 pro manželskou dvojici. V domě C jsou 3 poschodí, vždy  12 bytů, z toho 2 byty 1+1.Dům D  má přistavěné 4. patro, kde jsou 4 byty 1+1, v dalších poschodích jsou  byty stejné jako v domě C. V přízemí každého domu se nachází provozní místnosti TPS:

Dům „A“SOH – =koupelna pro uživatele služby (vybavení – sprchový kout, omyvatelná židle,  vana s hydraulickou sedačkou, umyvadlo, WC). Nachází se zde také „Poradna pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy“, přístupná široké veřejnosti.

Dům „B“– denní místnost pečovatelek, prádelna, výdejna jídla s jídelnou pro uživatele, klub- kavárna, dílna údržbáře

Dům „C“denní místnost pro pečovatelky, tvořivá dílna pro uživatele, tělocvična, místnost pro rozdělování nákupů, místnost pronajatá pro kadeřnici a pedikérky

Dům „D“– kancelář vedoucí, SOH, klubovna pro uživatele, a klub důchodců, pronajaté místnosti – ordinace lékaře s čekárnou, rehabilitace
 

V každém bytě je nainstalovaná kuchyňská linka, je zde přípojka antény a zásuvka telefonu. Byty jsou vybaveny hygienickým zařízením – WC a sprchový kout. K příslušenství bytu patří zvonek a schránka. Kromě 4 bytů ve IV. poschodí domu „D“ mají všechny byty sklepní kóji.   Byty v prvním poschodí domu „A“ mají zabudované kuchyňské linky, určené pro vozíčkáře, v koupelně jsou zabudovaná madla, byty však nejsou úplně bezbariérové (prahy). Většina bytů má balkon. Byty si obyvatelé zařizují vlastním nábytkem dle svých zvyklostí a možností, včetně elektrického vařiče nebo varné desky. V domech je zákaz používání plynových spotřebičů.

Mezi domy je travnatý vnitřní prostor s možností odpočinku a setkávání na mnoha lavičkách, máme dva velké slunečníky a venkovní altán s příjemným posezením.  K procházkám slouží také nedaleký park, Rývovy sady.

V terénu (domácnosti) pomáhají pečovatelky při zajištění chodu domácnosti (provádějí úklid vlastními úklidovými a dezinfekčními prostředky uživatelů), osobní hygieně, při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu, zajišťují nákupy, výdej a rozvoz obědů v nerezových jídlonosičích, praní prádla, doprovod do zdravotnického zařízení, různé pochůzky, dohled nad dospělou osobou, včetně dohledu nad užíváním léků a dohled nad pitným režimem.

Ve čtyřech domech je k dispozici 122 bytů, z toho 92 garsonek a 30 bytů 1+1.